Transceivers / Networking / Produkter / Infotheek
Kundvagn
Visa priser inkl moms
Varor: 0 Summa: 0:-
SwedishDutchNorwegianDanishFinnishEnglish

Hitta produkterna här:

Tillverkare
Typ
Data Link Protocol
Kabel typ

Filter


Produktstatus

Benämning Artnr Lager      Jämför
Allied Telesis
Allied Telesis - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - up to 10 km - 1310 (TX) / 1490 (RX) nm AT-SPBD10-13 4 Logga in    
Allied Telesis AT AT-SP10T
Allied Telesis AT AT-SP10T - SFP+ transceiver module - 10 GigE - 10GBase-T - RJ-45 - up to 20 m AT-SP10T 59 Logga in    
Allied Telesis AT DMC100
Allied Telesis AT DMC100 - Fibre media converter - 100Mb LAN - 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm AT-DMC100/SC-50 76 Logga in    
Allied Telesis AT DMC100/ST
Allied Telesis AT DMC100/ST - Fibre media converter - 100Mb LAN - 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / ST multi-mode - up to 2 km - 1310 nm AT-DMC100/ST-50 100+ Logga in    
Allied Telesis AT DMC1000
Allied Telesis AT DMC1000 - Fibre media converter - GigE - 1000Base-SX, 1000Base-T - RJ-45 / LC multi-mode - up to 500 m - 850 nm AT-DMC1000/L... 76 Logga in    
Allied Telesis AT DMC1000 - Fibre media converter - GigE - 1000Base-SX, 1000Base-T - RJ-45 / SC multi-mode - up to 500 m - 850 nm AT-DMC1000/S... 18 Logga in    
Allied Telesis AT DMC1000/ST
Allied Telesis AT DMC1000/ST - Fibre media converter - GigE - 1000Base-SX, 1000Base-T - RJ-45 / ST multi-mode - up to 500 m - 850 nm AT-DMC1000/S... 92 Logga in    
Allied Telesis AT FS232/1
Allied Telesis AT FS232/1 - Fibre media converter - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC single-mode - up to 15 km AT-FS232/1-60 2 Logga in    
Allied Telesis AT IMC2000T/SP
Allied Telesis AT IMC2000T/SP - Industrial temperature - fibre media converter - GigE - 1000Base-SX, 100Base-FX - RJ-45 / SFP (mini-GBIC) - up to 2 km - TAA Compliant AT-IMC2000T/... 4 Logga in    
Allied Telesis AT MC101XL
Allied Telesis AT MC101XL - Fibre media converter - 10Mb LAN - 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / ST multi-mode - up to 2 km - 1310 nm AT-MC101XL-60 100+ Logga in    
Allied Telesis AT MC102XL
Allied Telesis AT MC102XL - Fibre media converter - 100Mb LAN - 100Base-FX, 100Base-TX - SC multi-mode / RJ-45 - up to 2 km - 1310 nm AT-MC102XL-60 72 Logga in    
Allied Telesis AT MC103XL
Allied Telesis AT MC103XL - Fibre media converter - 100Mb LAN - 100Base-FX, 100Base-TX - SC single-mode / RJ-45 - up to 15 km - 1310 nm AT-MC103XL-60 19 Logga in    
Allied Telesis AT MCR12
Allied Telesis AT MCR12 - Modular expansion base AT-MCR12-50 1 Logga in    
Allied Telesis AT MMC200/LC
Allied Telesis AT MMC200/LC - Fibre media converter - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm AT-MMC200/LC-60 8 Logga in    
Allied Telesis AT MMC200/SC
Allied Telesis AT MMC200/SC - Fibre media converter - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / SC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm AT-MMC200/SC-60 54 Logga in    
Allied Telesis AT MMC200/ST
Allied Telesis AT MMC200/ST - Fibre media converter - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX - RJ-45 / ST multi-mode - up to 2 km - 1310 nm AT-MMC200/ST-60 24 Logga in    
Allied Telesis AT MMC2000
Allied Telesis AT MMC2000 - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 1000Base-SX, 100Base-TX, 1000Base-T - RJ-45 / SC multi-mode - up to 550 m - 850 nm AT-MMC2000/S... 13 Logga in    
Allied Telesis AT MMC2000/LC
Allied Telesis AT MMC2000/LC - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 1000Base-SX, 100Base-TX, 1000Base-T - RJ-45 / LC multi-mode - up to 550 m - 850 nm AT-MMC2000/L... 16 Logga in    
Allied Telesis AT MMC2000/SP
Allied Telesis AT MMC2000/SP - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-X, 100Base-X - RJ-45 / SFP (mini-GBIC) - up to 550 m - 850 nm AT-MMC2000/S... 100+ Logga in    
Allied Telesis AT MMC6005
Allied Telesis AT MMC6005 - Network extender - GigE, Ethernet over VDSL2 - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T - up to 3 km AT-MMC6005-60 4 Logga in    
Allied Telesis AT SP10SR
Allied Telesis AT SP10SR - SFP+ transceiver module - 10 GigE - 10GBase-SR - LC multi-mode - up to 300 m - 850 nm AT-SP10SR 49 Logga in    
Allied Telesis AT SP10SR/I
Allied Telesis AT SP10SR/I - SFP+ transceiver module - 10 GigE - 10GBase-SR - LC multi-mode - up to 300 m - 850 nm AT-SP10SR/I 6 Logga in    
Allied Telesis AT SPFX/15
Allied Telesis AT SPFX/15 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 15 km - 1310 nm - for AT 8000S/16, 8000S/24, 8000S/24POE, 8000S/48, 8000S/48POE AT-SPFX/15 43 Logga in    
Allied Telesis AT SPLX10/I
Allied Telesis AT SPLX10/I - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm AT-SPLX10/I 23 Logga in    
Allied Telesis AT SPLX40
Allied Telesis AT SPLX40 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 40 km - 1310 nm AT-SPLX40 3 Logga in    
Allied Telesis AT SPSX
Allied Telesis AT SPSX - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX AT-SPSX 100+ Logga in    
Allied Telesis AT-PC200/SC
Allied Telesis AT-PC200/SC - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX, 1000Base-T, 100Base-SC - SFP (mini-GBIC) / RJ-45 - 850 nm AT-PC200/SC-60 29 Logga in    
Allied Telesis AT-PC2000/LC
Allied Telesis AT-PC2000/LC - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 1000Base-LX, 1000Base-SX, 100Base-TX, 1000Base-T - SFP (mini-GBIC) / RJ-45 - 850 nm AT-PC2000/LC-60 55 Logga in    
Allied Telesis AT-PC2000/SP
Allied Telesis AT-PC2000/SP - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T, 1000Base-X, 100Base-X - SFP (mini-GBIC) / RJ-45 - 850 nm AT-PC2000/SP-60 100+ Logga in    
Allied Telesis Converteon AT-CM3K0S
Allied Telesis Converteon AT-CM3K0S - Fibre media converter - GigE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T - RJ-45 / SFP (mini-GBIC) AT-CM3K0S 3 Logga in